ÜRETİM VE TEDARİK ZİNCİRİ

Anasayfa » Üretim ve Tedarik Zinciri

Planlama-Tedarik

Planlama ve tedarik departmanımız, çeşitli üretim süreçlerini kolaylaştıran yazılımlardan faydalanarak üretim adımlarını verimli bir şekilde yönetir. Hammaddelerin tedarik edilmesi, üretim kapasitesinin planlanması, sipariş takibi, envanter yönetimi ve teslimat süreçlerini belirler.

Departmanımız talep tahminlerini, müşteri siparişlerini ve üretim kapasitesini göz önünde bulundurarak bir üretim planı oluşturur. Stok seviyelerini optimize ederek maliyetleri azaltmayı ve müşteri memnuniyetini artırmayı amaçlar. Ayrıca, tedarik zinciri etkileşimleri ve sürekli iyileştirme çabaları da planlama departmanımızın önemli görevlerindendir.

Modelhane

Doğru üretimin başlangıç noktasının modelhane olduğu bilinci ile hareket eden firmamız, yaklaşık 1200 m²’lik bir alanda son teknoloji yazılımlarla ile üretim öncesi süreçleri yönetmektedir.

Yaklaşık 45 kişiden oluşan kadrosu ile aylık 3.000-3.500 adet hem tekli hem de çoğaltmalı numune üretimi kapasitesine sahip olan modelhanemizde donanımlı ve tecrübeli ekibimiz ile çeşitlilik arz eden örme ürünler üzerinde çalışılmaktadır.

Kesimhane

Günlük 30.000-50.000 adet kapasiteli kesimhanemizde 10 adet serim masası, 8 adet otomatik serim makinesi ve Gerber sistemine bağlı 4 adet otomatik cutter kullanılmaktadır. Kesilen her parti 100% tasniften geçmektedir.

Dikimhane

Gelişim Tekstil, iç bünyesinde bulunan 22 dikim bandı ile günlük ortalama 35.000 kapasiteye sahiptir. Son teknoloji makine ve otomatlarımız ile en iyi kaliteyi devamlı olarak müşterilerimize sunmak için çalışmaktayız. Uzman bir ekip ile gelişen teknolojiyi takip ederek sürekli kendini ve makine parkurunu yenileyen bir üretim sistemine sahibiz.

Ütü, Paket, Sevkiyat

Dikim işlemi biten tüm ürünlere; ütü, kalite kontrol, ara kontrol, 100% ölçü kontrolü ve optik kontrol yapılmaktadır. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda paketleme, kolileme ve etiketleme yapılan ürünler sevkiyata hazır hale gelir. Bu noktada paketlenmiş tüm ürünler metal dedektöründen ve scan&pack sisteminden geçirilerek kalite güvence departmanımız tarafından ve müşteri teknik çalışanlarının final kontrolünün ardından onaylanarak sevk edilir.

Nakış ve Baskı

Gelişim Tekstil olarak kendi bünyemizde nakış ve baskı departmanları bulundurmanın avantajlarını yaşamaktayız.  Yaratıcılığın ve inovasyonun önemli bir rol oynadığı bu departmanlarımız sektördeki son gelişmeleri takip ederek çalışmalarını sanatsal bir yaklaşımla ortaya koyarlar. Bu iki departmanımız da ABD’deki Impressions Dergisi tarafından yapılan yarışmalarda 3 yıl üst üste pek çok farklı kategoride ödül almıştır. Örme konfeksiyon ürünlerin üzerinde kullanılacak birçok farklı tekniği uygulama teknolojisi ve kapasitesine sahiptir. Ayrıca BSCI ve çeşitli müşteriler tarafından denetlenmiş, onaylanmış ve sertifikalandırılmıştır. Nakış departmanımız çok çeşitli tekniklerle, 6’sı 24 kafa olan 10 adet Barudan toplam 222 kafa son teknoloji nakış makinesi ve deneyimli, uzman kadrosuyla hizmet vermektedir. Aynı zamanda 2 soğuk kesim pres, 1 numune ve 1 laminasyon makinesine sahiptir. Aylık yaklaşık 1 milyon adet kapasiteye sahiptir.

Baskı

Baskı departmanımız 1 adet numune, 2 adet 44 palet/20 renk, 4 adet 36 palet/16 renk, 2 adet 20 palet/8 renk ve 2 adet 14 palet/10 renk toplamda 11 adet son teknoloji baskı makinelerine sahiptir. Firmamız plastik, kabaran, su bazlı, CMYK, yüksek kalıp vs. gibi pek çok çeşit baskıyı yapabilmektedir. Aylık kapasitemiz 900.000 adet civarındadır.

Kullanılan tüm kimyasallar çevre dostudur ve atıksu arıtma tesisine sahip olmaktan gurur duyuyoruz.

ADIYAMAN FABRİKASI

2009 yılında kurulan Adıyaman fabrikamız ile kapasitemizi artırarak müşterilerimize kalite, fiyat ve teslim tarihi olarak en uygun seçenekleri sunuyoruz. Gelişim Tekstil’in kurum kültürü ve kalite anlayışını oluşturan tüm standartlar Adıyaman fabrikamızda da aynı önem ve hassasiyetle uygulanmaktadır.

2022 yılı sonlarında biten yeni fabrika binamızda 13 bin m² kapalı alanda 15 dikim bandı, ütü ve paket bölümlerimiz ile üretim yapmaktayız. Günlük kapasitemiz 20.000-25.000 adettir.

Aklınızda bir soru mu var? Yardım etmek için buradayız