Loading...
HAKKIMIZDA 2021-10-07T12:25:37+03:00

Hakkımızda

1995 yılında üretime başlayan Gelişim Tekstil, İstanbul Büyükçekmece bölgesindeki merkez binasında 9 bin, Esenyurt Akçaburgaz bölgesinde 18 bin 500, Adıyaman’da bulunan ek üretim tesisinde ise yaklaşık 4 bin beş yüz olmak üzere toplam 32 bin metrekarelik tesislerinde üretim faaliyetini sürdürmektedir.

Bin 200’ü aşkın çalışanı ile örme hazır giyim üretimi  ve ihracatı yapan Gelişim Tekstil’in, yıllık üretim kapasitesi yaklaşık 7 milyon adettir.

En yüksek kalite bilincine sahip Avrupa’nın tanınmış zincir mağazaları ve markaları için bay, bayan ve çocuk ürünleri üreten ve ihraç eden firmamız, İstanbul ve Adıyaman’da yarattığı istihdam alanıyla da Türkiye’deki en büyük tekstil firmaları arasında yer almaktadır. Gelişim Tekstil’in üretim desteği aldığı çeşitli alt tedarikçi firma da bulunmaktadır.

Dünyanın en ünlü markalarına üretim yapan Gelişim Tekstil, VF firması ile stratejik ortaklık yapmaktadır. Gelişim’in üretim yaptığı VF markaları arasında The North Face, Vans, Timberland, Napapijri, Dickies yer almakta, diğer markalar arasında ise Helly Hansen, Tchibo ve Bestseller bulunmaktadır.

2013 yılından beri İHKİB-İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği listesi ile TİM-Türkiye İhracatçılar Birliği genel kategori listesinde ilk 1000’de yerini alan şirketimiz, Çorlu’da inşası devam eden 34 bin metrekare boyahane tesisi ile sektöre değer katacak yatırımlarına devam etmektedir.

Gelişim Tekstil, “önce insan” anlayışı, çevresel, sosyal ve ekonomik sürdürülebilirlik ve yüksek kalite bilinci, uluslararası standartlarda çevre dostu üretim ve tedarik zinciri yönetimi ile daha iyi bir dünya için üretim yapmaya devam etmektedir.

Aklınızda bir soru mu var? Yardım etmek için buradayız

DAHA FAZLA BİLGİ